Новини

новини
Наші успіхи в кримінальному провадженні.
Опубліковано:12.10.2018 Переглядів:1 772
Наші успіхи в кримінальному провадженні.

В результаті чіткої правової позиції та вдалої стратегії захисту адвокат нашої Компанії захистив інтереси Клієнта в кримінальному процесі.

Так, вироком Шевченківського районного суду м. Києва було затверджено угоду про визнання винуватості, укладену у кримінальному провадженні.

Визнано посадову особу контрагента Клієнта винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, та призначене йому за цією статтею покарання у виді штрафу в розмірі 515 (п’ятсот п’ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 755 (вісім тисяч сімсот п’ятдесят п’ять) грн. 00 коп.

Таким чином, вказаним судовим рішенням було встановлено преюдицію щодо  незаконності господарської діяльності Клієнта із зазначеним контрагентом.

Встановлені судовим рішенням факти було покладено в основу інших судових рішень, в тому числі й в справі адміністративного судочинства з оскарження податкових повідомлень-рішень.

Апеляційний суд м. Києва повернув апеляційну скаргу на вирок Шевченківського районного суду м. Києва, подану в інтересах Клієнта, мотивуючи тим, що скаргу подано особою, яка не є учасником кримінального провадження та в розумінні ст. 393 КПК України та інших статей КПК України не є суб’єктом апеляційного оскарження в кримінальному провадженні, у відповідності до п.2 ч.3 ст.399 КПК України повертається особі, яка її подала.

Постановою ККС у складі Верховного Суду Ухвалу судді Апеляційного суду м. Києва, якою повернуто апеляційну скаргу на вирок Шевченківського районного суду м. Києва, скасовано і призначено розгляд скарги у суді апеляційної інстанції.

При цьому, Верховний Суд своє рішення мотивував закріпленими в законодавстві гарантіями права кожного на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. Також гарантується право на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується прав, свобод чи інтересів особи, судом вищого рівня в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, незалежно від того, чи брала така особа участь у судовому розгляді.

За результатами розгляду скарги Апеляційний суд м. Києва вирок Шевченківського районного суду м. Києва скасував,  призначив новий розгляд у суді першої інстанції.

Отже, готуємось до розгляду у суді першої інстанції, відмови в затвердженні угоди на підставі п. 3,4 ч. 7 ст. 474 КПК України, а також заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами в справі оскарження податкових повідомлень-рішень.